Moje rady a tipy k blogovaniu 3

Už dlhšie vám sľubujem, že túto sériu článkov obnovím. No nikdy som nevedela o čom presne by mali byť nasledujúce časti, dnes som to zobrala...

Už dlhšie vám sľubujem, že túto sériu článkov obnovím. No nikdy som nevedela o čom presne by mali byť nasledujúce časti, dnes som to zobrala tak všeobecne, takže dúfam, že vám článok pomôže! 
Samozrejme o budúcich častiach tejto série môžete rozhodnúť aj vy, stačí ak mi do komentára napíšete, o čom presne by som mala v budúcej časti série Moje rady a tipy k blogovaniu písať! 

Prvá rada, ktorá je fakt nad zlato je vhodný názov pre blog. Nerozhodnite sa zbrklo, popremýšľajte o ňom, inak váš názov dopadne tak, ako môj. Taktiež by ste si postupom času mali zakúpiť vlastnú doménu, no na začiatok ju mať vôbec nemusíte.

Ďalším krokom je vydávať články vo  vhodnom čase, pretože keď článok pridáte o ôsmej ráno bude mať oveľa menšiu sledovanosť než ten, ktorý je vydaný o 18:00.

Skúste sa niekedy preniesť do úlohy čitateľa blogu, čo by vás osobne bavilo, aké fotky sa vám páčia, aký štýl písania sa vám páči a o čom by ste si vy sami radi prečítali. 

Skúste čitateľom ponúknuť niečo viac, nie len samé recenzie, ktoré sú síce trendy, no skúste to poňať inak, skúste v tom článku síce mini recenziu spraviť, no otočiť to úplne iným smerom, chápete ma nie?

Skúste niekedy zmeniť článok a nepísať furt len o jedle, kozmetike alebo móde. 

Skús čítať a komentovať aj iné blogy, to ti určite prinesie viac čitateľov. 

Bloguj často, pretože takým blogom sa darí najviac! 

Do článkov vždy pridávaj aj fotografie! 
Blogovanie je hlave o ľuďoch! A hlavne ostatní blogeri nie sú konkurencia! Preto sa neboj zoznamovať s čitateľmi alebo inými blogermi, ja som za dva roky spoznala kopu skvelých ľudí a získala známosti! 

Dbajte na vhodný názov článku, pretože ten si prečíta päťkrát viac ľudí než samotný článok! 

Neviete písať? Nevadí! Nikto nezačína blogovať s talentom písania! A ten sa bude každým článkom len zlepšovať! 

Venujte odozvu! Odpisujte na komentáre aj správy. 

You Might Also Like

8 komentárov

 1. Super článok!Všetky tipy sú nápomocné a aj ma inšpirovali :) len tak ďalej

  OdpovedaťOdstrániť
 2. Skvelý článok aj tipy :D určite pokračuj v tejto sérii :D
  Môj blog: Girl with pink nails

  OdpovedaťOdstrániť
 3. Přesně tak - je to o lidech. :) Zajímavé.

  OdpovedaťOdstrániť
 4. K tomu poslednému bodu - ja si myslím, že blogovať by mal len človek, ktorého predovšetkým baví písanie, lebo predsalen hlavne o tom to je - aj keď jasné, nad svojimi prvými článkami sa zasmial asi každý. Ale inak so všetkým súhlasím a páčili sa mi aj tvoje predošlé články o blogovaní. :)
  Inak k tomu názvu blogu, štve ma, že aj keď si ho vlastne môžeš zmeniť, tak čitateľom sa potom nebudú zobrazovať tvoje články, to blogger trochu nedomyslel. :D

  OdpovedaťOdstrániť
  Odpovede
  1. Presne ten problém mám! Najradšej by som si názov zmenila no nejdem riskovať! :D

   Odstrániť
 5. Fajn tipy :)
  Beauty by K. - aktuálně probíhá narozeninová soutěž!

  OdpovedaťOdstrániť
 6. Veľmi užitočné tipy pre začínajúcich blogerov:)

  Saja Frey blog

  OdpovedaťOdstrániť

All rights reserved. Používa službu Blogger.

Social Network